У “БейбіДок” тепер можна зробити операцію відновлення прохідності слізних каналів у малюків

Клініка «БейбіДок» постійно вдосконалюється та розширює перелік послуг. То ж відтепер у клініці можна зробити операцію відновлення прохідності (зондування) слізних каналів у малюків. Процедура здійснюється за допомогою спеціального обладнання (зонд-голка, заокруглена на кінці з боковим отвором та двобічний зонд для розширення слізних шляхів). Операція безболісна та триває протягом кількох хвилин.

Що таке непрохідність слізних шляхів?
Досить часто причиною звернення до дитячого офтальмолога є те, що батьки помічають у немовляти сльозостояння та сльозотечу, при цьому поверхня ока постійно виглядає вологою, слізка стікає по щоці. Періодично можуть турбувати біло-жовті виділення з ока та виділення слизисто-гнійного вмісту зі слізної точки при легкому натисканні на ділянку слізного мішка (трохи нижче внутрішнього кута ока ). Це все є ознаками непрохідності слізних шляхів.

Як пояснює лікар-офтальмолог клініки «БейбіДок» Віталій Піщук, найчастіше причиною розвитку цього стану в маленьких дітей є наявність тонкої мембрани сльозо-носового каналу біля його виходу в носову порожнину, яка в нормі має зруйнуватись при народженні дитини або в перші дні її життя.

Коли необхідне зондування?
Після встановлення діагнозу лікар-офтальмолог спершу призначає місцево очні краплі та масаж слізного мішка. Якщо позитивна динаміка такого консервативного лікування відсутня, необхідно провести операцію відновлення прохідності (зондування) слізних каналів. Бажано зробити її не пізніше 3-4 місяця життя малюка.

Як відбувається процедура?
– Для заспокоєння батьків, варто зазначити, що процедура проводиться протягом кількох хвилин під місцевим знеболенням за допомогою анестезуючих очних крапель та у присутності дитячого анестезіолога, – розповідає Віталій Піщук. – Спочатку за допомогою тоненьких зондів лікар поступово розширює слізну точку, а потім спеціальною канюлею прочищає слізний канал та промиває антисептичним розчином. Зазвичай, у 90% випадків одноразове зондування ефективне, але інколи (у зв’язку з анатомічними особливостями слізних шляхів дитини) виникає потреба в повторному зондуванні. Після проведення процедури призначається курс антибактеріальних крапель та масаж ділянки слізного мішка.

ТОВ "Центр дитячого здоров'я Бейбідок"

м. Рівне, вул. Буковинська, 3

(067)170-74-54
(095)290-89-80

babyDoc_logo_s

Час роботи:

Понеділок - П'ятниця: 8:00 - 19:00
Субота: 9:00 - 15:00
Неділя: Вихідний

Copyright 2019 babydoc.rv.ua ©  All Rights Reserved

Подзвонити
Cresta Facebook Messenger