Чи потрібен для дитини небулайзер?

Лікар-педіатр БейбіДок Олександр Дейнеко  у своїй рубриці зрозуміло та доступно розповідає про актуальні питання педіатрії та рекомендує алгоритм дій, щоб малеча була здоровою, а батьки спокійними. Сьогодні поговоримо про небулайзер.

Ще нещодавно, із народженням дитини у домі з’являвся небулайзер. Ним лікували абсолютно все: починаючи із нежитю, гаймориту, ларингіту, трахеїту, пневмонії і закінчуючи обструктивним бронхітом та бронхіальною астмою. Універсальний засіб, на превеликий жаль, буденного використання.

Небулайзер створений для доставки ліків у нижні дихальні шляхи: бронхи та бронхіоли. То ж навіщо його сунули дитині до носа при найменшому кашлі, або лікувати червоне горло. Вловлюєте логіку?

А ось заливають в небулайзер, точніше прямісінько дітям в легені все що душа забажає: фантазія велика, всіляких бовтанок багато – треба лікувати дитину! Бо ж соплі зелені чи горло червоне🔴.

ТОП-5 ПРЕПАРАТІВ, ЯКІ ЗАЛИВАЮТЬ В НЕБУЛАЙЗЕР:
❌Хлорофіліпт. Антисептик, безтолкова бовтанка, не знаю, хто при здоровому глузді буде цим користуватись . Спиртовий чи олійний розчин, і чомусь у наших головах закладено, що, якщо це олійний розчин, то це супер корисно, просто консистенція чудодійних властивостей! І не має значення, де би вона використовувалась.

При інгаляції 🌬цих чудо-ліків ви обволікаєте бронхи зсередини масляною плівкою – паралізуєте війчастий епітелій і маєте великий шанс зламати тою олійкою геніальний винахід людства.

❌Декасан. Просто панацея для лікування всіх болячок – від носа👃 до останньої альвеолярної мембрани. Антисептик для промивання гнійний ран, примочок після проктологічних операцій та протирання гумових рукавичок і аж ніяк не для орошення ніжної слизової бронхолегеневого дерева🌿. Не знаю як він там проведе дезинфекцію, але інгаляційної концентрації вистачить з головою аби знищити природні фактори захисту бронхолегеневого дерева і спалити весь епітелій та альвеолярні мембрани. Це, до речі, і є наслідок того зігріваючого печіння та тепла за грудниною після інгаляцій 🔥.

❌Боржомі. Природна сила мінералів💧, краще пити після гарного застілля напередодні ввечері, а не заливати в небулайзер. Нестерильний сольовий розчин, зайвий привід ускладнити ситуацію і отримати пневмонію. Любите боржомі – налийте дитині в горня 🥤, нехай п’є. Від того буде більше толку і 100% ніякої шкоди.

❌Лорде. Єдиний з цього списку препарат, призначений для інгаляцій, АЛЕ це гіпертонічний сольовий розчин, має осмотичний ефект. Він потягне воду в просвіт бронхів, аби вирівняти концентрацію солей, спровокувавши масу рідкого слизу🌊, нехай дитя кашляє і топиться у власній мокроті.

❌Ну і найрізноманітніші коктейльчики, настоянки, наварчики з трав, які мало того що не дають ніякого позитивного ефекту, окрім того, що бабусям👵 буде легше дивитись, як дитя кашляє (“Бо ж то інгаляція з травами! А хіба трави можуть біди наробити, не то шо ота ваша хімія! Це ж природа!”), так ще й алергічну реакцію спровокувати можуть – бронхоспазм, най дитя задихається.

Я гадаю, ви зрозуміли, що вищеперераховані препарати заборонені 🙅‍♂️ для інгаляційного застосування. Нежить, аденоїди, червоне горло, звичайний бронхіт не потребують інгаляцій, взагалі, при правильному веденні – це самовиліковні стани👌.

НАСПРАВДІ ❗️ небулайзер дуже корисна штука тоді, коли його використання ВИПРАВДАНЕ.

Це розпилювач лікарських засобів, що подрібнює аерозольну хмару до такого рівня, аби мікрочастинки з легкістю потрапляли в найвужчі дихальні шляхи – бронхи, бронхіоли.
Тобто, доставка ліків у саме місце проблеми🎯, швидко і ефективно – дрібні частинки діють безпосередньо на місці. Залив потрібну речовину, подихав 5-10 хв і маємо миттєвий ефект – зняли спазм чи стеноз, набряк слизової чи гіперсекрецію слизу, з таким методом все легко і ефективно.

Саме з появою небулайзерної терапії, медицині вдалося взяти під контроль серйозні захворювання дихальної системи: стенозуючий ларингіт, обструктивний бронхіт, бронхіальну астму. Що значно покращує якість життя та контроль захворювань.

Звичайно, покази до застосування небулайзера можуть бути ширші ніж три вище перераховані стани, але решта в стаціонарі🏥 під контролем лікаря👩‍⚕️ , зваживши всі за та проти, оцінивши ризики, потенційно позитивні ефекти та шкоду. Можливе застосування: беродуал, вентолін, пульмікорт, фліксотид, фізрозчин, але тільки за призначенням лікаря.

Бережіть себе та будьте здорові!

ТОВ "Центр дитячого здоров'я Бейбідок"

м. Рівне, вул. Буковинська, 3

(067)170-74-54
(095)290-89-80

babyDoc_logo_s

Час роботи:

Понеділок - П'ятниця: 8:00 - 19:00
Субота: 9:00 - 15:00
Неділя: Вихідний

Copyright 2019 babydoc.rv.ua ©  All Rights Reserved

Подзвонити
Cresta Facebook Messenger