Як лікують збільшені лімфофузли?

Лікар-педіатр БейбіДок Олександр Дейнеко у своїй рубриці зрозуміло та доступно розповідає про актуальні питання педіатрії та рекомендує алгоритм дій, щоб малеча була здоровою, а батьки спокійними. Сьогодні поговоримо про лімфатичні вузли.

Збільшені лімфовузли та 9 кіл пекла!
УЗД, консультація хірурга, інфекціоніста, імунолога, гематолога. Пошуки Епштейн-Барр вірусної інфекції, хвороба котячої подряпини, герпесвіруси, глисти. Місцеві компреси, електрофорез, антибіотики, лімфоміозот. Залишилось зробити МРТ і виключити онкологію.

А чи всі знають, що таке лімфатична система, лімфатичні вузли, їх функції? Коли лімфовузол збільшений? Коли це є нормою👌?

Зустрічали маленькі горошинки чи величенькі квасолинки під шкірою у ваших малюків? Так, це вони. Винуватці переживань.

Лімфатичні вузлики (ЛВ) – це маленькі складові великої імунної системи🧩, це фільтр для вірусів, бактерій та всякого непотребу , який може циркулювати організмом. А з’єднує це все між собою лімфатичні судинки, разом утворюючи лімфатичну систему організму ⛓! Будова лімфатичної мережі подібна до відбитка пальця – вона індивідуальна у кожної людини. Це місце капітуляції патогенних організмів, де вони зустрічають свою смерть , де організм їх розпізнає, знищує та починає синтез антитіл.

Коли в організмі дитини з’являється вірус, бактерія чи грибок🦠 , він відфільтровується лімфовузлом, залишається там. І як адекватна реакція на подразник – лімфовузол ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ, акумулює свої сили, аби зупинити подальше поширення, знищити та запам’ятати ворога .

📌Так вже склалось, що найчастіше діти хворіють у віці до 6-7 років, тоді ж у них найчастіше збільшуються лімфовузли. Бо вони постійно зустрічають нові подразники, на зустріч з якими реагує імунітет своїми ланками – реактивним збільшенням органів імунної відповіді – лімфовузлами.
Збільшений ЛВ – це орган, і він за лічені дні не прийде до попереднього розміру після захворювання . Можливо, постійно буде пальпуватись під шкірою, але швидше за все самостійно зменшиться протягом приблизно 4-5 тижнів . А оскільки це адекватна реакція імунної системи, то її і лікувати не потрібно!

Понад 70% збільшених ЛВ – лімфаденопатій мають доброякісний перебіг. Це означає, що вони минуть самостійно, без додаткового обстеження чи лікування. Та й збільшений ЛВ – це симптом якогось іншого захворювання, тому лікувати потрібно його, але не нещасний ЛВ.

До речі, а ви знали, що “збільшені” ЛВ до 1 см в діаметрі є НОРМОЮ. Тож намацайте “збільшений” ЛВ, подивіться на лінійку. Маєте просторову уяву? Прикиньте розмір ЛВ до лінійки та заспокойтесь. До 1 см – це норма🆗 .

До 1 см – НОРМА 🔵;
До 2 см – увага 🟠 – можливо є якась інфекція? Наприклад, каріозні зубчики. Чи ви нещодавно перехворіли ангіною? Чи ваша дитина впала, стесала півноги і тепер у неї пару збільшених ЛВ в паху? Чи обрізали врослий ніготь і тепер там “БУБА”.
До 3 см – це вже величенький горіх, покажіть його педіатрові, нехай він гляне професійним оком і скаже , що робити далі.

Крім цього, до 7-річного віку у нормі пальпуються 5 груп лімфовузлів:
✅передньо- і задньошийні;
✅підщелепні;
✅пахвові;
✅пахвинні.
Після 7-річного віку – 3 групи лімфовузлів:
✅передньо – і задньошийні;
✅підщелепні.

А от де їх ви не маєте знайти, тобто, де вони в нормі не пальпуються:
✅надключичні ділянки;
✅ліктьові
✅права пахвова область у дітей до 1 року, бо зліва там кололи БЦЖ і ЛВ буде збільшений.

Якщо ви знайшли ЛВ, то тепер можете оцінити його повністю .
Рухливий чи не рухливий, зміщується у вас під пальцями чи ні? “Спаяний” зі шкірою чи ні? Шкіра звичайного кольору? Болючий чи ні? Поодинокий чи конгломерат? Еластичні чи як камінці?

Здогадались які вони мають бути❓ Поодинокий, рухливий, зміщується під пальцями, шкіра звичайного кольору, еластичний та безболісний. Ідеальний.✅

ЛВ лікується в одному єдиному випадку – гнійний бактеріальний лімфаденіт⭕️ . І повірте, збільшений ЛВ буде далеко не єдино і далеко не першою скаргою, за болем, диким дискомфортом, гарячкою.

Збільшені ЛВ можуть бути ознакою таких грізних захворювань як: онко-, аутоімунні- системні хвороби, імунодефіцитні стани, метаболічні та ендокриннолічні порушення, але на щастя це трапляється вкрай рідко! ❌

Лікування ЛВ лімфоміазотом (чомусь ну ДУЖЕ люблять призначати це люди в білих халатах) приносить той же ефект, що і противірусні при ГРВІ – НІЯКОГО.

Бережіть себе, будьте здорові!

ТОВ "Центр дитячого здоров'я Бейбідок"

м. Рівне, вул. Буковинська, 3

(067)170-74-54
(095)290-89-80

babyDoc_logo_s

Час роботи:

Понеділок - П'ятниця: 8:00 - 19:00
Субота: 9:00 - 15:00
Неділя: Вихідний

Copyright 2019 babydoc.rv.ua ©  All Rights Reserved

Подзвонити
Cresta Facebook Messenger