Хто такий педіатр

Лікар-педіатр БейбіДок Олександр Дейнеко  у своїй рубриці зрозуміло та доступно розповідає про актуальні питання педіатрії та рекомендує алгоритм дій, щоб малеча була здоровою, а батьки спокійними. Сьогодні поговоримо про те, хто ж такий педіатр.

Педіатр – наш друг, брат, член сім’ї, незамінний помічник, супергерой 🦸‍♂️.

Хто він, яка його роль, якими рисами він має володіти?
Педіатр – це не перерозподільний пункт між лікарями-спеціалістами. Педіатр не відправить до ЛОРа, бо соплі, до дерматолога, бо висип, до травматолога, бо заболіла нога, до гастроентеролога, бо турбує животик чи до хірурга, бо збільшені лімфовузли.

Педіатр – це не просто направити на всі потрібні та не дуже обстеження: погано набирає вагу – аналізи на глисти; болить животик – направлення на УЗД; зелені какашки – копрограму. Педіатр не лікує глисти, якщо дитя не хоче їсти, не дає антибіотик при перших проявах гарячки. Педіатр не рекомендує сиропи від кашлю, педіатр не буде підсовувати небулайзер до кожного носа👃. Педіатр – це не тільки подивитися, чи горло не червоне 🔴 і чи немає хрипів у легенях.

Хто ж такий педіатр❓

Це – страж нашого здоров’я🛡⚔️! Наш найкращий друг у сонячному здоров’ї ☀️, наш поводир у тенетах хвороби🌪. Це лікар – від народження і до 18-річчя у паспорті. Завжди той, до кого можна звернутися, коли вже власні діти захворіли👨‍👩‍👧‍👧.

Він у своєму житті бачив стільки фото 📷, і навіть відео 📹, дитячих памперсів, какульок різноманітних форм, текстур та кольорів.

Приймає на себе весь удар👊! Перший зустрічає хворобу малюка. Вислуховує всі батьківські хвилювання і приводить батьків до тями, вміло заспокоює та пояснює, наводить усі “за” і “проти”. Формує картину проблеми, розробляє чіткий план дій 📝, дає рекомендації на всі випадки життя – діючи шляхом найменшого супротиву і мінімального втручання з максимальним ефектом.

Він орієнтується в роботі всіх органів і систем дитячого організму, бо ж дітлахи це не просто зменшені дорослі, це інший організм на всіх етапах свого розвитку😉. Педіатр лікує всі найпоширеніші захворювання. Він знає вашу кровинку з перших днів життя , тому що лікування повинно бути індивідуальне, поряд з протокольним. Він знає відповіді на усі ваші запитання, а якщо не знає, то знає, де їх знайти🤓.

У нього є мета – зберегти здоров’я малюка👶, уникнувши зайвих втручань, непотрібних обстежень, зайвих консультацій, зайвих та недієвих ліків.

Отже, педіатр- наш супергерой!
👉Розумний, веселий, комунікабельний, співчутливий, завжди вислухає та заспокоїть коли потрібно.
👉Критично ставиться до противірусних, гомеопатичних, імуностимулюючих препаратів.
👉Призначає інгаляції, коли це дійсно потрібно, і розуміє, коли потрібно.
👉Не призначає зайвих/неінформативних обстежень: генетичний тест на лактазну недостатність; кал на дисбактеріоз; ізольовані імуноглобуліни G до всіх вірусів; кров на антитіла до глистів.
👉Активно підтримує вакцинацію та інформує батьків.
👉Раціонально використовує антибіотики.

АЛЕ: педіатр теж людина!
Він теж прагне відпочинку. Повірте, спілкування з пацієнтами виснажливе. Він має мати перерву на каву ☕️ та повноцінний обід🥣. Він поважає своїх пацієнтів та чекає поваги до себе🧑‍⚕️. Він теж може захворіти, може поїхати у відпустку і залишити телефон. У нього теж є сім’я. У нього є робочий час 🕰 і він не має бути на зв’язку 24 години на добу і 7 днів на тиждень. Для цього є очні консультації, на яких він має попередити про можливий хід подій, та що робити в разі виникнення додаткових проблем, дасть покрову інструкцію на всі випадки життя🎯.

Бережіть себе та будьте здорові!

ТОВ "Центр дитячого здоров'я Бейбідок"

м. Рівне, вул. Буковинська, 3

(067)170-74-54
(095)290-89-80

babyDoc_logo_s

Час роботи:

Понеділок - П'ятниця: 8:00 - 19:00
Субота: 9:00 - 15:00
Неділя: Вихідний

Copyright 2019 babydoc.rv.ua ©  All Rights Reserved

Подзвонити
Cresta Facebook Messenger