Про болі росту дитячих ніжок

Про болі росту дитячих ніжок у своїй постійній рубриці «Роз’яснення педіатра» розповідає лікар-педіатр БейбіДок Олександр Дейнеко.

Частенько, від батьків можна почути скарги, що у їхньої дитини періодично болять ніжки🦵 і весь тернистий лікувально-діагностично-консультативний шлях який вони проходять. 7 кіл пекла🤯.
 
📌Болі без чіткої локалізації, може боліти від коліна до стопи, може боліти вище коліна, зазвичай, мають симетричний характер;
📌Скарги більше характерні у вечірній та нічний час, зазвичай вони не інтенсивні, не стільки дошкуляють дитині як вимотують нерви батькам;
📌Можуть з’являтися після активно проведеного дня, коли дитина активно порухалась, хоча всі діти дуже рухливі. А звичайний зігріваючий компрес полегшує стан;
Але болі повторюються, батьки у хвилюються, запитують дядька гугла💻, ліплять до дитини кучу страшних діагнозів і шукають причину⁉️
Дані хвилювання завершуються відвідуванням лікаря👨‍⚕️. Ну а який лікар не дасть направлення на +100500 обстежень (ревмопроби, загальний аналіз крові, аналізи на глисти, рівень кальцію та вітаміну Д), якщо батьки хочуть обстежуватись і обов’язково щось лікувати💉! Направляє до вузьких спеціалістів ( ревматолог, ортопед).
Добре, коли лікування обмежується використанням місцевої мазі і теплими компресами👌, але буває й таке, що діти проходять курси антибіотиків💣, протигельмінтних та протизапальних препаратів. І чомусь нехтується момент, що дитину ці болі майже не турбують🤷‍♂️, дитина росте і розвивається згідно віку👼, а щоб полегшити больовий синдром достатньо дитину чимось зацікавити або прикласти зігріваючий компрес. Можна поїхати з дитиною на море🌊, нехай покисне в теплій воді- і ніжки перестануть боліти. Чи то дитина переростає свої гетерохронічні болі, чи зірки так стають🌠, чи море дійсно допомагає.
Так от, про що власне мова – «БОЛІ РОСТУ», є таке поняття і його ТРЕБА використовувати.
Чи несе воно за собою загрозу🤔 В більшості випадків – ні, ніякої загрози і небезпеки для здоров’я дитини воно не має. Неприємні наслідки може викликати безтолкове лікування непідтверджених діагнозів, які базуються на періодичних болях ніжок🙄.
Але ж біль – це симптом, чому ж він виникає Як в даній ситуації діяти та заспокоювати батьків
Давайте розбиратись покроково
Ріст і розвиток деяких частин тіла, а також органів і фізіологічних систем дітей та підлітків, проходить неодночасно і нерівномірно, тобто, – гетерохроно.
Сенс даного стану в тому, що органи та функціональні системи в залежності від їх значення в забезпечені життєво важливих функцій дозрівають нерівномірно📊 і досягають рівня зрілості в різні вікові періоди. І це прекрасно! Це забезпечує високу пристосованість організму на кожному етапі онтогенезу, відображає надійність функціонування біологічних систем, які проходять певні етапи встановлення та формування.
В різні періоди онтогенезу, ріст має неоднакову інтенсивність📊. Фази інтенсивного росту змінюються фазами з деяким його сповільненням. Для одних періодів характерний загальний зріст дитини↕️, для інших – збільшення окремих частин тіла.
Виділяють три періоди інтенсивного зросту:
1️⃣від народження до 1 року життя – коли довжина тіла дитини збільшується 50% а маса тіла потроюється;
2️⃣від 6 до 10 років, коли за 1 рік довжина тіла може збільшитися на 7-8 см;
3️⃣від 11 до 15 років, коли збільшення довжини тіла за 1 рік може бути на 10-12см😲.
Відомо. Що періоди інтенсивного зросту змінюються періодами посиленого розвитку, характеризуються якісними змінами, коли проходить формування, дозрівання і інтеграція різних фізіологічних системі механізмів.
Це періоди:
🔖від 1 року до 4 років;
🔖від 8 до 10 років;
🔖від 14 до 20 років.
Сенс гетерохронії заключається в перерозподілі життєвої енергії🌅 і її мобілізації для успішного розвитку тієї функції організму, яка важлива та інтенсивно зростає в даний віковий період. Періоди інтенсивного росту співпадають з критичними. В цей час організм дуже різко реагує на дію зовнішніх факторів, які можуть сповільнити процеси росту і викликати порушення в стані здоров’я🤒🤕.
Тому часто батьки дітей, крім скарг на болі в ногах, можуть говорити про скарги з боку інших органів і систем, пов’язаних з гетерохронією зросту🤥!
🌈Консультації у невролога, маючи підвищену нервово-м’язову збудливість, відчуття повзання мурашок по шкірі, де спеціаліст може виставляти вегето – судинні дистонії, або юнацький остеохондроз.
🌈Відвідування кардіолога з проявами пароксизмальної тахікардії( раптове серцебиття), болів в ділянці серця ( нетривалі і колючі), навіть незначні зміни на ЕКГ ( у вигляді блокади пучка Гіса), після чого починають отримувати найрізноманітнішу метаболічну і підтримуючу терапію, яка абсолютно не показана, не зашкодить, але і толку від неї не так багато.
🌈Проблеми з зубами: ламкість зубів, карієс, погані зуби, ну тут без стоматолога не обійтись, і зуби треба лікувати, 3 комплект зубів уже не виросте.
🌈Є характерною і ламкість волосся, може навіть випадати, ламкість нігтів, що свідчити про дефіцит вітамінів або аліментарна дистрофія. Схуднення, дієти, нераціональне харчування, надмірні стреси.
🌈Може спостерігати погіршення зору ( міопія пов’язана зі зростом) : око росте а м’язи не встигають! Абсолютно фізіологічний процес, який не обмине нікого.
🌈Періодично відмічаються судоми гомілкових м’язів.
Якщо зібрати всі скарги, то здається що всі вони виникли одночасно, дитина дуже хвора і не знаєш за що братись😨😱 аби вилікувати.
В сумі, це все функціональні зміни які не потребують лікування🥳 але дуже важливо, в кожному з вікових періодів, аби дитина збалансовано харчувалася🥗 і мала нормований день: достатня кількість сну😴 та фізичних навантажень💪.
Тому причиною даних станів, може бути банальна недостатність вітамінів та мікроелементів. Один зі важливих є кальцій – мікроелемент, який регулює роботу м’язів, в тому числі серця, є пластичним матеріалом для кісток.
Також не забувайте за вітамін Д, його функція дуже велика, а самого вітаміну досить часто не вистачає – приймайте профілактично. Детальніше у нас на сторінці за #ВІТАМІН_D
Головний меседж‼️ – болі росту не треба лікувати і обстежувати, а потрібно притримуватися здорового способу життя починаючи з дитинства😉
 
Бережіть себе та будьте здорові!
 
Записуйтесь на прийом у «БейбіДок» за телефонами: (067)170-74-54, (095)290-89-80.

ТОВ "Центр дитячого здоров'я Бейбідок"

м. Рівне, вул. Буковинська, 3

(067)170-74-54
(095)290-89-80

babyDoc_logo_s

Час роботи:

Понеділок - П'ятниця: 8:00 - 19:00
Субота: 9:00 - 15:00
Неділя: Вихідний

Copyright 2019 babydoc.rv.ua ©  All Rights Reserved

Подзвонити
Cresta Facebook Messenger